Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA w Jeleniej Górze jest jednym z większych zakładów przemysłowym miasta i regionu. W swej ponad 70 letniej historii współpracowało i nadal wspiera lokalne wydarzenia związane między innymi z ochroną zdrowia, działalnością społeczną czy też po prostu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Aktualności

NASZ JUBILEUSZ

Jubileusz 70-lecia istnienia Jelfa był okazją do wyjątkowych uroczystości.
 
Każdy rok dla firmy jest ważny pod wieloma względami: nowych uruchomień, produktów, inwestycji, wyników finansowych czy też innych pozytywnych zmian. Dla nas, oprócz wielu ciekawych doświadczeń, rok 2015 był wyjątkowy ze względu na obchody 70-lecie istnienia naszej organizacji. Taki jubileusz naturalnie wymagał wyjątkowej oprawy i długich tygodni przygotowań. Natomiast same uroczystości zostały podzielone na trzy etapy: przygotowanie materiałów na wystawę, organizacji plenerowej imprezy dla pracowników i ostatni, będący finałem obchodów – oficjalne otwarcie wystawy i uroczystość z udziałem zaproszonych gości.
 
Zespół redakcyjny przygotowujący wystawę oraz okolicznościowy folder, który tworzyli pracownicy przy współpracy z Państwowym Archiwum Oddział w Jeleniej Górze, przejrzał około 1,5 metra bieżącego akt – niby nic, a jednak było to około 18 tysięcy kartek papieru. Znaczna część dokumentów znajdowała się w archiwum zakładowym i archiwum dawnego działu kadr. Wśród nich znalazły się: akta osobowe pracowników zatrudnionych tuż przed wojną, jak i zaraz po zakończeniu działań wojennych, sztandar ufundowany w latach pięćdziesiątych, a nawet dokumentacje dotyczące pierwszego rozmieszczenia komórek organizacyjnych w budynkach przejętych w 1945 roku. Znaczącym odkryciem okazały się także filmy nakręcone przez Amatorskie Koło Filmowe przy Jeleniogórskich Zakładach Farmaceutycznych. Obrazy nagrywane na taśmach celuloidowych obejmowały okres lat sześćdziesiątych aż do lat osiemdziesiątych. Ich jakość nie była jednak najlepsza, dlatego dla potomnych zostały przez nas zdigitalizowane. Warunki pracy z archiwaliami okazały się trudne, było „trochę kurzu”, ale zespół się nie poddał. Do ich pracy przyłączyło się także wiele osób, w tym również byli pracownicy firmy.
 
Po ciężkiej pracy nadszedł czas na odpoczynek, czyli coś „dla ciała i dla ducha”. W dniu 20 czerwca 2015 roku zorganizowaliśmy imprezę plenerową dla naszych pracowników i choć pogoda sprawiła nam figle, nie przeszkadzało to w tańcu, zabawie oraz konkurencjach sportowych. Dzień ten dostarczył uczestnikom wiele radości i uśmiechu.
 
Z nowymi siłami przystąpiliśmy do prac związanych z uroczystym otwarciem wystawy. Wymagało to od nas szeregu działań, których efekt był widoczny w dniu 25 września 2015 roku, kiedy to odbyła się uroczystość obchodów 70-tych urodzin naszej firmy. Udział w niej wzięli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, władz miasta, zakładów z grupy Valeant, organizacji związkowych działających w naszej firmie, wyróżnieni pracownicy oraz władze spółki. Pan Waldemar Stępień w interesujący sposób przybliżył wszystkim zgromadzonym naszą historię, a jego wystąpienie urozmaiciły okoliczne przemówienia oraz życzenia ze strony gości. Podczas Gali została także wyróżniona grupa naszych fantastycznych pracowników.
 
 
Galeria zdjęć:
 


 
 
O tym wydarzeniu można było również poczytać na stronie internetowej Nowin Jeleniogórskich.
https://www.nj24.pl/article/jelfa-ma-70-lat

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne
Jelfa S.A.
Jelenia Góra
ul. Wincentego Pola 21
58-500 Jelenia Góra
+48 75 64 33 100
+48 75 64 33 102
+48 75 64 33 103